Warsztaty 2017


  Witam wszystkich

Od tego roku moje warsztaty będą sie nazywać Towarzyskimi Spotkaniami Fotograficznymi. Każdy chętny będzie mógł w nich brać udział. Sprawy finansowe będę omawiał z uczestnikami poprzez telefon lub mailowo. Na stronie ceny orientacyjne. Na pewno trzeba będzie zapłacić za spanie, logistykę, jedzienie. Moje honorarium będę ustalał każdorazowo dla poszczegolnych warsztatów. Powinno wyjść to taniej dla was. Warsztatów będzie mniej, ponieważ widzę, że i zainteresowanie warsztatmi krajobrazowymi spadło. Ale liczę na to, że takie fotograficzne spotkania to dla was i dla mnie, to również spotkania towarzyskie, sposób spędzenia wolnego czasu. 

Oczywiscie podaję daty i długość trwania warsztatów oraz orientacyjny program. Ale, w określonych granicach, daty i zakres można zmieniać, nawet przez was, jeśli reszta uczestników się zgodzi. 

 

WARSZTATY W MIELNIKU  28-30 IV; DŁUGI WEEKEND 22.IV-3 V; 21-23 VII; 22-24 IX

Jak zawsze fotografujemy Mielnik i najbliższe okolice. Jedziemy też do Puszczy Białowieskiej na cały dzień. Wyjazd przed wschodem słońca. Puszcza po normalnej mniej więcej zimie - najciekawsza w pierwszym terminie. Woda wszędzie. Carska Tropa - najładniejszy moim zdaniem szlak, cała w wiosennych wodach. Strumyki zamieniają sie w rzeki. Oczywiście również Stadnina Arabów w Janowie Podlaskim i inne atrakcje, które nam sie nawiną. Cena za 3 dni (mieszkanie, jedzenie itp; przyjazd w piątek od rana; wyjazd w niedzielę wieczorem lub poniedziałek rano) 600 zł.

ZAPRASZAM Tel. 608128746; cieslapiotr5@gmail.com

 

  

SUWALSZCZYZNA JESIENIĄ 25.IX-01.X

To obok Bieszczad moje najpopularniejsze warsztaty. Tym razem jesienią. Jeszcze piękniej! Bardzo intensywne: krajobrazy Suwalszczyzny i Puszczy Augustowskiej, Wilno. Wypad do Mierkiń i Dziukijskiego Parku Narodowego na Litwie, zaraz przy granicy. I wiele innych atrakcji. Byle byście wytrzymali fizyzcznie. Cena około 1700 zł. Całość. Zapisy do 15 września. Minimum 3 osoby. Mogę zrobić wersje skróconą od 27 września

ZAPRASZAM. Tel. 608128746 cieslapiotr5@gmail.com

 

              BIESZCZADY 09.X-15.X

Wydaje mi się, że jesiennych Bieszczad nie trzeba zachwalać. Jak zawsze będziemy fotografować to wszystko co najciekawsze z fotograficznego punktu widzenia, a do tego wypad na Słowację do Mezdulaborce do Muzeum Andy Warhola. W okolicy leży wioska skąd pochodziła jego rodzina. Największa kolekcja sztuki Andiego poza granicami USA.

Cena za całość około 1800 zł. Zapisy do 15 września

Przyjazd w niedzielę 8 października

Mogę poprowadzić wersję skróconą od 11 do 15 października

Zapraszam. Tel 608128746 Mail: cieslapiotr5@gmail.com

***

 INDYWIDUALNE WARSZTATY W MIELNIKU


Liczba dni od 2 do ile kto chce. Omówienie indywidualnie telefonicznie lub mailowo. Wyżywienie na własna rękę. Kuchnia na miejscu. Z doświadczenia wiem, że idealną metodą jest prowadzenie wspólnej  kuchni. Najlepsze i najwazniejsze rozmowy odbywaja sie przy gotowaniu i spożywaniu posiłków.

*  *  *

WARSZTATY W CZ-B TECHNICE KLASYCZNEJ
Zajęcia w terenie i w ciemni tradycyjnej

Uważam, że podobnie jak w każdej dziedzinie sztuki, należy poznać podstawy. A podstawą fotografii jest klasyczna fotografia czarno-biała. Pozwala nam lepiej zrozumieć wiele zagadnień natury technicznej, szczególnie związanej z dynamiką i naświetleniem. Ponadto istnieje coś takiego jak magia mokrej ciemni, której żaden Photoshop nie zastąpi. To trzeba samemu doświadczyć. Do 2006 roku pracowalem tylko na błonach czarno-białych i diapozytywowych i mam duże doświadczenie w tej dziedzinie, którym chętnie się podzielę. Do dyspozycji aparaty: średnioformatowy BronicaGS1  oraz  Nikon FM, filmy czarno-białe. Dobrze wyposażona ciemnia fotgraficzna, odczynniki, papiery.
Cena za jeden dzień 350 złotych razem z noclegiem u mnie w domu.
Warsztaty odbywaja sie przy minumum 2 uczniach.
Terminy do omówienia. Minimum 3 dni.

                                                                                 *  *  *

 INDYWIDUALNE KONSULTACJE W WARSZAWIE/MIELNIKU

Jedno lub kilkudniowe konsultacje nie tylko z fotografii krajobrazu, ale ze wszystkich dziedzin fotografii. Pomoc w problemach technicznych i estetycznych związanych z fotografią cyfrową i klasyczną. Moje 30 letnie doświadczenie oraz przynależność od 1987 roku do Związku Polskich Artystów Fotografików gwarantuje wysoki poziom i rzetelność konsultacji. Konsultacje odbywają sie na terenie Warszawy i okolic lub w Mielniku nad Bugiem.
Cena za 4 godziny - 200 zł.
Miejsce i okres trwania - do ustalenia.

Chętnie udzielę dodatkowych informacji:
telefon: +48 608128 746
mail: 
cieslapiotr5@gmail.com