Warsztaty 2017


  Witam wszystkich

Od tego roku moje warsztaty będą sie nazywać Towarzyskimi Spotkaniami Fotograficznymi. Każdy chętny będzie mógł w nich brać udział. Sprawy finansowe będę omawiał z uczestnikami poprzez telefon lub mailowo. Na stronie ceny orientacyjne. Na pewno trzeba będzie zapłacić za spanie, logistykę, jedzienie. Moje honorarium będę ustalał każdorazowo dla poszczegolnych warsztatów. Powinno wyjść to taniej dla was. Warsztatów będzie mniej, ponieważ widzę, że i zainteresowanie warsztatmi krajobrazowymi spadło. Ale liczę na to, że takie fotograficzne spotkania to dla was i dla mnie, to również spotkania towarzyskie, sposób spędzenia wolnego czasu. 

Oczywiscie podaję daty i długość trwania warsztatów oraz orientacyjny program. Ale, w określonych granicach, daty i zakres można zmieniać, nawet przez was, jeśli reszta uczestników się zgodzi. 

 

WARSZTATY W MIELNIKU  28-30 IV; DŁUGI WEEKEND 22.IV-3 V; 21-23 VII; 22-24 IX

Jak zawsze fotografujemy Mielnik i najbliższe okolice. Jedziemy też do Puszczy Białowieskiej na cały dzień. Wyjazd przed wschodem słońca. Puszcza po normalnej mniej więcej zimie - najciekawsza w pierwszym terminie. Woda wszędzie. Carska Tropa - najładniejszy moim zdaniem szlak, cała w wiosennych wodach. Strumyki zamieniają sie w rzeki. Oczywiście również Stadnina Arabów w Janowie Podlaskim i inne atrakcje, które nam sie nawiną. Cena za 3 dni (mieszkanie, jedzenie itp; przyjazd w piątek od rana; wyjazd w niedzielę wieczorem lub poniedziałek rano) 600 zł.

ZAPRASZAM Tel. 608128746; cieslapiotr5@gmail.com

PODLASIE NA ROWERACH 15-18 VI

Okres Bożego Ciała. Dotychczas miałem te warsztaty dwa razy w planach i nigdy nikt się nie zapisał. A rower dla fotografów krajobrazu - to niezastąpione narzędzie pracy. Nasze terytorium działania to tereny od wioski Jałówka, poprze Kruszynianny, Krynki, Bohoniki aż do do Sokółki. W tych okolicach jest mnóstwo doskonalych drog szutrowych. Naprawdę - Podlasie to zaczarowana kraina, a te miejsca to samo serce Podlasia. Magia!!!

Cały czas przy granicy. Islam, prawosławie, smutek opuszczonych przygranicznych wiosek. Można je również robić (warsztaty) nie rowerowo, ale samochodowo z długimi wypadami pieszymi. To zależy od was. Koszt 4 dniowych (najlepiej przyjechać już 14 czerwca. Cena około 1400 zł - noclegi, logistyka, jedzenie, bilety itp, itd). Ostatni termin do zapisywania się środek maja.

ZAPRASZAM. Tel. 608128746 cieslpiotr5@gmail.com

 ROZTOCZE 10-16 VII

To kraina stworzona dla fotografów krajobrazu i architektury. Wspaniałe lasy, piękne, typowo polskie krajobrazy wiejskie, z pagórkowatymi szachownicami pól. Niezwykłe leśne rzeki i strumienie, po ktorych można brodzić i robić ciekawe zdjęcia. No i klasyczna architektura renesansowa Zamościa. Oprócz tego bardzo dobre piwo z browaru w Zwierzyńcu. Chełm z podziemnymi korytarzami. Tereny rzadko odwiedzane przez fotografów. Miejsce pobyty jeszcze nie znane. Ostatni termin do zapisania się: koniec maja. Można je trochę skrócić, ale najwyzej o dwa dni. Orientacyjna cena około 1500-1700 zł

ZAPRASZAM. Tel 608128746 cieslapiotr5@gmail.com

 
 
Albumy
WARSZTATY W ANGLII 4-11 SIERPIEŃ
Edytuj
 
WARSZTATY W ANGLII 4-11 SIERPIEŃ

Odezwał się do mnie mój dawny uczeń. Był kiedyś w Bieszczadach na moich warsztatach. Łukasz fotografował na slajdach. Te zdjęcia z Anglii tez jego i też na slajdach. To widać. ZAPROPONOWAŁ WARSZTATY W ANGLII. I OTO ONE. To mogą byc bardzo ciekawe warsztaty. Inne od innych.

8 dniowy wyjazd do Anglii Termin 4-11 sierpień. Wylot i powrót z W-wy i Gdańska w piątki.

Góry Kumbryjskie i Kraina Jezior - krajobraz ten trudno porównać do jakiegokolwiek innego, ponieważ znane pasma górskie takie jak Alpy czy Karpaty wyglądają zupełnie inaczej. Miejsce naprawdę niezwykłe ze względu na niesamowite widoki oraz spokojną, romantyczną aurę.

Zwiedzimy również północno-wschodnie wybrzeże Anglii, czyli przepiękne krajobrazy z albumu "Szukając własnego stylu" wydanej przez wydawnictwo Galaktyka:

Wrzosowiska Yorkshire, które są tłem dla powieści Emily Bronte "Wichrowe wzgórza". Magiczne miejsce, poza definicją czasu.

Port rybacki w zatoce Robin Hooda i zatokę Runswick, przypominającą greckie Santorini. Świetne do fotografowania lazurowej zatoki z pobielonymi domkami przyklejonymi do urwiska.

Whitby - malownicze portowe miasteczko z małymi uroczymi uliczkami, ruinami zapierającego dech w piersiach benedyktyńskiego klasztoru z VII w.. Fotografowanie kutrów i sieci rybackich w zatoce, rybitw w porcie, wąskich uliczek, kolorowych kabin plażowych nad morzem. Miejsce, gdzie podają najlepszą rybę z frytkami w całej Anglii - obowiązkowa pozycja dla turystów odwiedzających Wielką Brytanię!

Saltburn-by-the-Sea - położony na klifie kurort wypoczynkowy nad Morzem Północnym, doskałe miejsce do bosych spacerów po piaszczystej plaży, bądź podziwiania wiktoriańskiej architektury, pięknej zatoki, wschodu słońca nad urwiskiem i XiX-wiecznego molo z kolejką. Możliwość zobaczenia / fotografowania surferów.

Wzgórze Roseberry - punkt widokowy na wrzosowiska z jednej strony i wybrzeże z drugiej. Dosknoałe miejsce na spacer, piknik i fotografowanie zachodu słońca.

Coś dla fotografa ulicznego lub architektury:

Durham - położone na półwyspie i siedmiu wzgórzach miasteczko z katedrą uznawaną za najbardziej finezyjny przykład architektury normańskiej na terenie Anglii. Gwarantuję, że katedra jak i 66-metrowa wieża, z której szczytu roztacza się wspaniała panorama miasta i okolic zrobi na was wrażenie. Durham to również świetne miejsce na spacer w parku wzdłuż rzeki lub urokliwymi średniowiecznymi uliczkami. Świetne miejsce do fotografii łączącej krajobraz z elementami architektury.

Newcastle - mosty łączące oba brzegi rzeki Tyny - swego czasu najdłuższy jednoprzęsłowym mostem na świecie - Tyne Bridge oraz obsypany nagrodami za nowatorską architekturę, formę, rozwiązania techniczne oraz fenomenalne oświetlenie Gateshead Millennium Bridge – pierwszy na świecie most przechyłowy.  Raj dla fotografa ulicznego - to miasto jest swego rodzaju Londynem w wersji mini.

Decydując się na wyjazd gwarantuję również:

Idylliczny krajobraz angielskiej wsi - owce, konie, krowy, pastwiska, charakterystyczne kamienne płoty, puby, domy z kamienia. Wszechogarniająca zieleń z najróżniejszych odcieniach i intensywności plus kwitnące wrzosy, sianokosy. 
Wyjazd, który przyjazny dla osób wymagających specjalnego wyżywienia (celiakia bądź inna specjalna dieta) - pomagam w kupieniu/zamównieniu odpowiedniego jedzenia.Cena przy 3 chętnych osobach:
Cena noclegu w hotelu ze śniadaniem wynosi £30, czyli 7 nocy to jest 210GBP, czyli 1050 złotych
Wyżywienie dzienne (obiad, kolacja) jakieś 15 funtow dziennie, czyli 120 GBP, czyli 600 złotych
Paliwo, razem jakieś 105 GBP, czyli 130 złotych od osoby
Czyli około 1800 złotych od osoby, bez lotów.
Moje honorarium to 800 zł od osoby

Ja ze swojej strony oferuję: Tobie - bezpłatny nocleg u mnie w domu, całej grupie - bezpłatną opieke przewodnika, szofera i tlumacza we własnej osobie.

Ceny wyżywienia mogą być wyższe, bądź niższe - w zależności od apetytu i upodobań żywieniowych.

Przy 4-7 chętnych będę musiał wynając duże auto, ale z drugiej strony noclegi będą tańsze.

 

 

ZAPRASZAM 608128746 cieslapiotr5@gmail.com

 

SUWALSZCZYZNA 13-20 VIII

To obok Bieszczad moje najpopularniejsze warsztaty. Bardzo intensywne: krajobrazy suwalszczyzny, Święto Matki Boskiej Zielnej u Litwinów w Puńsku, Wilno. Wizyta i wieczór muzyczny (na ogół tak trafiamy, że w Dworku gdzie kiedyś wakacje spędzał Czesław Miłoszodbywa sie wieczór wspomnień o Miłoszu). Wycieczka do Mierkiń i Dziukijskiego Parku Narodowego na Litwie, zaraz przy granicy. I wiele innych atrakcji. Byle byście wytrzymali fizyzcznie. Cena około 1700 zł. Całość. Zapisy do końca czerwca. 

ZAPRASZAM. Tel. 608128746 cieslapiotr5@gmail.com

 

 NA KONIEC NAJWIĘKSZA ATRAKCJA

NEPAL!!!!!

1- 15X. WSZYSTKIE INFORMACJE W PDF

Wyprawę organizuje mój przyjaciel Jacek Patrzykont z kolegą. Fachowa opieka alpinistyczna zapewniona. Do ceny Jacka należy jeszcze dołożyć 800 zł za moje wsparcie i nauki fotograficzne. Poniżej wszelkie informacje. Bez zdjęć, ponieważ z pdf nie chciały się skopiować. Cena 8800 zł atrakcyjna. Trudności jak się orientuję nie za duże. Ale wszelkie informacje u Jacka lub Piotra, jego kolegi. PDF moge przesłać na życzenie

Wyprawa do
Parku Narodowego Langtang

Termin wyprawy:
1 października – 15 października 2017 Grupa maksymalnie 10 osobowa.
WYPRAWY – NA KRAWĘDZI
Zapraszamy na 14 dniową WYPRAWĘ DO PARKU NARODOWEGO LANGTANG W HIMALAJACH. Przygotowaliśmy program, który mimo że prowadzi wśród wysokich, ośnieżonych szczytów, ma poziom trudności dostosowany do każdego turysty. Nasza wyprawa będzie powoli przemierzać odludne miejsca, oddając się przyjemności
delektowania kontaktu z naturą.
Kontakt, informacje i rezerwacja – http://www.patrzykont.eu/ jacek.patrzykont@gmail.com ; piotr@harton.pl

WYPRAWY – NA KRAWĘDZI
Harmonogram wyprawy:
Dzień 1:
Przylot do Katmandu; transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku – spotkanie organizacyjne
Dzień 2:
Przejazd Kathmandu - Syabru Bensi (1550m), około 7-8 godzin jazdy
Po śniadaniu jedziemy około 7-8 godzin wzdłuż północno-zachodnich wzgórz Katmandu. W trakcie przejazdu rozległe widoki na ośnieżone szczyty Annapurna II ; Manasalu; Ganesh Himal i inne. Obiad w Trishuli Bazaar i potem dalej do Dhunche. Krótkie zejście w dół do Syabru Besi na nocleg.
Dzień 3:
Przejście z Syabru Bensi do Lama Hotel (2450m): pieszo 6-7 godzin, 1070m przewyższenia, ok. 11 km
Pierwszy dzień wędrówki. Szlak przecina rzeke Kosi Bhote spływającą z Tybetu, potem Langtang Khola. Szlak prowadzi przez lasy subtropikalne, mijamy lasy dębowe i pełne rododendronów. Podejście pod Rimche (2400m). I dochodzimy do Lama Hotel na nocleg.
Dzień 4:
Lama Hotel do Langtang Village (3430m): pieszo 4-5 godziny, 980m przewyższenia ok. 14.8 km
Dzień zaczyna się od łagodnego podejścia, ale wkrótce trasa staje się bardziej stroma, wspinając się przez dzikie lasy, białe i różowe rododendrony wysoko nad Langtang Khola. Szlak wznosi się stopniowo klasyczną dolina polodowcową, przecina potok i wspina się obok kilku kół wodnych napędzających młyny i koła modlitewne do dużej wioski Langtang (3430m), siedzibie Langtang National Park.
Kontakt, informacje i rezerwacja – http://www.patrzykont.eu/ jacek.patrzykont@gmail.com ; piotr@harton.pl

Dzień 6:
WYPRAWY – NA KRAWĘDZI
Dzień 5:
Wioska Langtang do Kyanjin Gompa (3870m): pieszo 2-3 godziny, 460m przewyższenia ok. 6,8 km
Powoli idziemy doliną, wielokrotnie pokonując mosty nad strumieniami, aż wreszcie zobaczymy klasztor Kyanjin Gompa i sceniczny lodospad płynący od szczytów Langtang Lirung i Kimshung. W okolicy są również fabryki sera – obowiązkowa degustacja twarogów i serów z melka jaka. Po lunchu, aklimatyzacyjne wycieczki po okolicy z widokami na szczytyi Langtang Lirung (7246m), Genjempol, Kyangjin Ri (4750m.), Tsergo RI (5000m.), Ganja La (5160m.), Langshisa- Ri (6427m). Dordże Lhakpa (6430m.), Naya Kang (5844m.), Yala peak (5500m).
Aklimatyzacja / wycieczki w okolicy Kyanjin (3870m)
Dzień odpoczynku (aktywnego). Odwiedzimy klasztor ,wybierzemy się na fotograficzne eksploracje okolicy. Wiele możliwości ze szczytem Tserko Ri (5000m)włącznie, który jest najwyższym punktem naszej wyprawy. Nocleg z powrotem w Kyanjin.
Dzień 7:
Podobnie jak dzień 6.
Dzień 8:
Podobnie jak dzień 7.
Dzień 9:
Trekking z powrotem do Lama Hotel (2450m): 6 godzin, 1430m zejścia; ok. 21,6 km
Powrót tą sama trasą do Lama Hotel. Przez całą drogę w dół widać fantastyczne widoki na ośnieżone szczyty.
Kontakt, informacje i rezerwacja – http://www.patrzykont.eu/ jacek.patrzykont@gmail.com ; piotr@harton.pl

WYPRAWY – NA KRAWĘDZI
Dzień 10:
Lama Hotel do Syabru Bensi (1550m): pieszo 4-5 godzin, 1070m zejścia ok. 10,9 km Trasa prowadzi głównie w dół przez bujną roślinność lasów. Nocleg w Syabru Bensi.
Dzień 11
Powrót do Katmandu: 7-8 godzin jazdy
W godzinach wieczornych, po zakwaterowaniu w hotelu, pożegnalna kolacja w restauracji z typową nepalską kuchnią. Wieczorny spacer po mieście.
Dzień 12:
Wyjazd na lotnisko, powrót do kraju
Kontakt, informacje i rezerwacja – http://www.patrzykont.eu/ jacek.patrzykont@gmail.com ; piotr@harton.pl

KOSZTY WYJAZDU (MINIMALNA GRUPA 8 OSÓB):
OPIEKA I PRZEWODNICTWO BILET LOTNICZY
KOSZT POBYTU I TREKINGU Koszt pobytu obejmuje:
800PLN
3000 PLN (kwota przybliżona)
1100 USD
WYPRAWY – NA KRAWĘDZI
1. zakwaterowania: podstawowe zakwaterowanie podczas wędrówki (WC i łazienka będzie na zewnątrz pomieszczenia; zakwaterowania na 2 noce w Katmandu hotel, DBL twin
2. Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolacje) w trakcie wędrówki; śniadanie w czasie pobytu w Katmandu
3. Transport: transfery lotniskowe, Katmandu – Syabru Besi - Katmandu autobusem
4. Dokumenty: pozwolenie (wejście do parku) oraz karta TIMS
5. Sprzęt / Akcesoria: apteczka, środki oczyszczania wody
6. Przewodnik/tragarze: profesjonalny i doświadczony przewodnik trekkingowy; tragarz na dwie wędrowców osoby (do 25 kg); przewodnik z polski; obsługa ubezpieczona
7. Podatki/ Opłaty: wszystkie należne podatki, opłaty i inny serwis jest w cenie. Gwarantujemy brak "ukrytych opłat" po zakończeniu wyprawy
8. Dodatkowe atrakcje: Pożegnalna kolacja w Kathmandu (prawdziwa nepalska kuchnia z tradycyjną muzyką na żywo
9. Ratownictwo: zapewniamy szybką i profesjonalną pomoc ratowników i dostęp do usług medycznych. Jednak uczestnik musi być już ubezpieczony na
wypadek takich zagrożeń, a ubezpieczenie musi obejmować ewakuację helikopterem. Ponadto należy podać dane polisy i upoważnić nas do kontaktów bezpośrednio z firmą ubezpieczeniową
Kontakt, informacje i rezerwacja – http://www.patrzykont.eu/ jacek.patrzykont@gmail.com ; piotr@harton.pl

WYPRAWY – NA KRAWĘDZI
Koszty nie obejmują:
• napoje (zimne napoje, woda mineralna, kawa / herbata, itp)
• wszelkie inne wydatki osobistej natury (dodatkowe posiłki, opłaty ładowania akumulatorów, , gorący prysznic, etc.)
• Napiwki lub darowizny
• ubezpieczenie podróżne (patrz punkt 9. Sugerujemy zapisanie się do Alpenverein-u ( austriackie lub niemieckie). Daje to ubezpieczenie na wszelkie wyjazdy na cały rok , na całym świecie.
• Visa Nepalska (koszt 40 USD)
Kontakt, informacje i rezerwacja – http://www.patrzykont.eu/ jacek.patrzykont@gmail.com ; piotr@harton.pl

 

 

 ***

 INDYWIDUALNE WARSZTATY W MIELNIKU


Liczba dni od 2 do ile kto chce. Omówienie indywidualnie telefonicznie lub mailowo. Wyżywienie na własna rękę. Kuchnia na miejscu. Z doświadczenia wiem, że idealną metodą jest prowadzenie wspólnej  kuchni. Najlepsze i najwazniejsze rozmowy odbywaja sie przy gotowaniu i spożywaniu posiłków.

*  *  *

WARSZTATY W CZ-B TECHNICE KLASYCZNEJ
Zajęcia w terenie i w ciemni tradycyjnej

Uważam, że podobnie jak w każdej dziedzinie sztuki, należy poznać podstawy. A podstawą fotografii jest klasyczna fotografia czarno-biała. Pozwala nam lepiej zrozumieć wiele zagadnień natury technicznej, szczególnie związanej z dynamiką i naświetleniem. Ponadto istnieje coś takiego jak magia mokrej ciemni, której żaden Photoshop nie zastąpi. To trzeba samemu doświadczyć. Do 2006 roku pracowalem tylko na błonach czarno-białych i diapozytywowych i mam duże doświadczenie w tej dziedzinie, którym chętnie się podzielę. Do dyspozycji aparaty: średnioformatowy BronicaGS1  oraz  Nikon FM, filmy czarno-białe. Dobrze wyposażona ciemnia fotgraficzna, odczynniki, papiery.
Cena za jeden dzień 350 złotych razem z noclegiem u mnie w domu.
Warsztaty odbywaja sie przy minumum 2 uczniach.
Terminy do omówienia. Minimum 3 dni.

                                                                                 *  *  *

 INDYWIDUALNE KONSULTACJE W WARSZAWIE/MIELNIKU

Jedno lub kilkudniowe konsultacje nie tylko z fotografii krajobrazu, ale ze wszystkich dziedzin fotografii. Pomoc w problemach technicznych i estetycznych związanych z fotografią cyfrową i klasyczną. Moje 30 letnie doświadczenie oraz przynależność od 1987 roku do Związku Polskich Artystów Fotografików gwarantuje wysoki poziom i rzetelność konsultacji. Konsultacje odbywają sie na terenie Warszawy i okolic lub w Mielniku nad Bugiem.
Cena za 4 godziny - 200 zł.
Miejsce i okres trwania - do ustalenia.

Chętnie udzielę dodatkowych informacji:
telefon: +48 608128 746
mail: 
cieslapiotr5@gmail.com