Spotkania fotograficzne 2018


  Witam wszystkich

Od tego roku moje warsztaty będą sie nazywać Spotkaniami Fotograficznymi. Każdy chętny będzie mógł w nich brać udział. Na stronie ceny. Trzeba będzie zapłacić za spanie, logistykę, jedzienie. Honorarium nie pobieram. Warsztatów będzie mniej, ponieważ widzę, że i zainteresowanie warsztatmi krajobrazowymi spadło. Ale liczę na to, że takie fotograficzne spotkania to dla was i dla mnie, to również spotkania towarzyskie, sposób spędzenia wolnego czasu. 

Oczywiscie podaję daty i długość trwania warsztatów oraz orientacyjny program. Ale, w określonych granicach, daty i zakres można zmieniać, nawet przez was, jeśli reszta uczestników się zgodzi. 

 

 

 

  

SUWALSZCZYZNA 13-19 SIERPIEŃ

To moje najpopularniejsze warsztaty. Bardzo intensywne: Przede wszystkim krajobrazy Suwalszczyzny i Puszczy Augustowskiej. Rospuda, Klasztor na Wigrach Ponadto jeden dzień w Wilnie. Święto Matki Boskiej Zielnej (15 VIII) u polskich Litwinów w Puńsku, Wypad do Mierkiń i Dziukijskiego Parku Narodowego na Litwie, zaraz przy granicy. Dworek w Krasnogrudzie, gdzie przed wojną bywał Miłosz. Udzał w Spotkaniach Miłoszowskich. I wiele innych atrakcji. Cena około 2000 zł. Całość. Zapisy do końca czerwca (ze względu na rezerwację. Minimum 2 osoby. INFORMACJE: Tel. 608128746, ewentualnie cieslapiotr5@gmail.com

ZAPRASZAM. Tel. 608128746 cieslapiotr5@gmail.com

 

              BIESZCZADY 09.X-15.X

Wydaje mi się, że jesiennych Bieszczad nie trzeba zachwalać. Jak zawsze będziemy fotografować to wszystko co najciekawsze z fotograficznego punktu widzenia, a do tego wypad na Słowację do Mezdulaborce do Muzeum Andy Warhola. W okolicy leży wioska skąd pochodziła jego rodzina. Największa kolekcja sztuki Andiego poza granicami USA.

Cena za całość około 1800 zł. Zapisy do 15 września

Przyjazd w niedzielę 8 października

Mogę poprowadzić wersję skróconą od 11 do 15 października

Zapraszam. Tel 608128746 Mail: cieslapiotr5@gmail.com

***

 INDYWIDUALNE WARSZTATY W MIELNIKU


Liczba dni od 2 do ile kto chce. Omówienie indywidualnie telefonicznie lub mailowo. Wyżywienie na własna rękę. Kuchnia na miejscu. Z doświadczenia wiem, że idealną metodą jest prowadzenie wspólnej  kuchni. Najlepsze i najwazniejsze rozmowy odbywaja sie przy gotowaniu i spożywaniu posiłków.

*  *  *

WARSZTATY W CZ-B TECHNICE KLASYCZNEJ
Zajęcia w terenie i w ciemni tradycyjnej

Uważam, że podobnie jak w każdej dziedzinie sztuki, należy poznać podstawy. A podstawą fotografii jest klasyczna fotografia czarno-biała. Pozwala nam lepiej zrozumieć wiele zagadnień natury technicznej, szczególnie związanej z dynamiką i naświetleniem. Ponadto istnieje coś takiego jak magia mokrej ciemni, której żaden Photoshop nie zastąpi. To trzeba samemu doświadczyć. Do 2006 roku pracowalem tylko na błonach czarno-białych i diapozytywowych i mam duże doświadczenie w tej dziedzinie, którym chętnie się podzielę. Do dyspozycji aparaty: średnioformatowy BronicaGS1  oraz  Nikon FM, filmy czarno-białe. Dobrze wyposażona ciemnia fotgraficzna, odczynniki, papiery.
Cena za jeden dzień 350 złotych razem z noclegiem u mnie w domu.
Warsztaty odbywaja sie przy minumum 2 uczniach.
Terminy do omówienia. Minimum 3 dni.

                                                                                 *  *  *

 INDYWIDUALNE KONSULTACJE W WARSZAWIE/MIELNIKU

Jedno lub kilkudniowe konsultacje nie tylko z fotografii krajobrazu, ale ze wszystkich dziedzin fotografii. Pomoc w problemach technicznych i estetycznych związanych z fotografią cyfrową i klasyczną. Moje 30 letnie doświadczenie oraz przynależność od 1987 roku do Związku Polskich Artystów Fotografików gwarantuje wysoki poziom i rzetelność konsultacji. Konsultacje odbywają sie na terenie Warszawy i okolic lub w Mielniku nad Bugiem.
Cena za 4 godziny - 200 zł.
Miejsce i okres trwania - do ustalenia.

Chętnie udzielę dodatkowych informacji:
telefon: +48 608128 746
mail: 
cieslapiotr5@gmail.com